Regresyon Uzmanı Marion Boon ile Söyleşi

Regresyon Uzmanı Marion Boon ile Söyleşi

DİLEK Yılmaz (DY): Merhaba. Türkiye’ye birkaç defa regresyon eğitimi vermek üzere geldiniz. Eğitimlerinize yoğun talep var. Öncelikle sizi kısaca bir tanıyabilir miyiz? Regresyon, hayatınıza ne zaman ve nasıl girdi?

Marion Boon (MB): Regresyon ile birkaç arkadaşım aracılığıyla tanıştım. Otuz iki yaşında iki çocuk annesi olan bir arkadaşım ölmek üzereydi. Bir hastalığa yakalanmıştı ve yaşam savaşını neredeyse kaybediyordu. Hiç kimse onunla ölümü konuşamıyordu. Doktorlar da ümitsizdi ve kendisine ağrı dindiren ilaçlar vermek istiyorlardı ama arkadaşım reddetti. Babası ve kayınpederi kendi aralarında, bir regresyon uzmanı tarafından yazılan bir kitap hakkında konuşuyorlardı. Ve bu uzmanı, arkadaşımın yattığı hastaneye davet ettiler. Uzman geldi ve hasta olan arkadaşımla yaklaşık 1,5 saat kadar konuştu. Ona bir seans yaptı. Onun ruhuna, bedenine ve zihnine dokunan bir seanstı bu… O seanstan sonra, arkadaşımın ağrısı kalmadı. Biz çok şaşırmıştık ve şok olmuştuk. Bu seansta ne olmuştu?

Ve araştırmaya başladım. Çevremde tıp dünyasından tanıdığım çok insan vardı. Ben de daha önce medikal sektörde çalışmıştım. Uzun bir zamanımı regresyon nedir ve bu uygulama gerçek olabilir mi diye araştırarak geçirdim. Geçmiş hayatlar ya da reenkarnasyon gerçek olabilir miydi? Bu konularla daha önce hiç ilgilenmemiştim. Prana (hayat enerjisi) şifacılığı ve manyetizm ile ilgilenmiştim. Bu hayatta yaşadığımız sorunlar zaten kendimize yetiyordu, bir de geçmiş hayatlarla uğraşmak da neyin nesiydi? Ve nihayetinde bu regresyon uygulamasını ben de deneyimledim. Geçmiş hayatlarımı görebiliyor ve anıların içine adeta dalıyordum. Bunlar gayet canlı anılardı. Bu hatırlamaların sonucunda iyileşmenin de peşi sıra geldiğine şahit oldum. Ve böylece, regresyon eğitimi almaya başladım. İç çocuk ile çalışma, eklenti varlıklarla çalışmayla (attachments) ilgili eğitimler aldım. O zamanlar aldığım eğitimlerdeki teknikler, bugün Hollanda’da TASSO Uluslar arası Regresyon Okulunda öğretilenler kadar derin ve etkili değildi. 15-16 yıl önce Hans Tendam’ın regresyon eğitimine katıldım. Hans Tendam, regresyonu kullandığı ileri düzey tekniklerle çok geliştirmiş ve bir adım öne taşımış bir regresyon uzmanıdır. Regresyonun duayenlerinden olan Dr. Roger Woolger ve Dr. Morris Netherton’dan da eğitim aldım. Rusya’ya giderek Dr. Pavel Gyngazov ile de çalıştım. Hatta, bu sene bir kitabı basıldı: The Roads of Lives (Hayat Yolları). Sibirya’da tek başına çalışıyor ve yeni birtakım regresyon teknikleri geliştirmiş.

DY: Felsefe okuduğunuzu da biliyorum.

MB: Evet, felsefeyle beraber, antropoloji ve epistemoloji eğitimi de aldım. Ama felsefede eksik olan şey, ruh kavramı ve geçmiş hayatlardır. Ama Plato bunları biliyordu. Plato’yu yanlış ve eksik yorumlayan  felsefeciler, Plato’yu bize sanki bunları bilmiyormuş gibi tanıtmışlardır.

DY: Peki, regresyona tekrar dönersek, regresyon uygulaması nedir bize anlatır mısınız?