Trans: Sihirli Benlik

Trans: Sihirli Benlik

HER BİRİMİZİN içinde sihirli bir yer var, güvendiğimiz bir yer, ne olduğunu tam olarak anlayamasak da hoşumuza giden bir yer. Bunu düş kurarken, meditasyon yaparken veya bir sorunumuza çözüm ararken deneyimleyebiliriz. Orada rahatlarız, varoluşumuzun tadını çıkarırız. Düşüncelerimiz berraktır. Kendimizi verimli hissederiz. Tamamen doğal bir şekilde, daha yüksek bir şuurluluğa girmişizdir.


Düş kurmak kolaylıkla bizi bu hale sokar; zihnen orada bekleyen aydınlanmayı duyumsarız. Belki de bu istem, bizimle iletişime geçmeyi arzulayan “yüksek benlik” ten kaynaklanmaktadır. Burası merak ve sihrin yeridir, büyük bilgeliğin mekanıdır; yüz yıllar boyunca azizler, mistikler ve kendini dine adamış olanlarca ziyaret edilen bir şuur halidir. Böylesine yükselmiş bir farkındalık düzeyine doğal trans denebilir.


“Trans” kelimesinin bir tanımı “uykuya benzer bir durum”dur. Trans aynı zamanda “mistik bir kendinden geçiş” olarak da tanımlanır, tek ilgi odağının içeride keşfettiğimiz şeyler olduğu bir durumdur bu. Şuursuz bir durum değil, yüksek bir farkındalık düzeyidir. Mevcut dünyasal boyutun dışında var olan ve bizi, kendi yüksek benliğimize doğru, içimizdeki derinliklere yönlendiren bir aşkın şuurluluktur. Trans, aynı zamanda, bizi tüm ilhamların nihai kaynağına, Yaradan’a yaklaştırır.