Regresyon Terapisti Dolores Cannon ile Söyleşi:“Evren Tarihinin En Önemli Döneminde Yaşıyoruz”

Regresyon Terapisti Dolores Cannon ile Söyleşi:“Evren Tarihinin En Önemli Döneminde Yaşıyoruz”

Dolores Cannon, kırk yılı aşan meslek hayatında hipnozla regresyon terapisi kullanarak binlerce danışan ile çalıştı, on yedi kitap yazdı; alanında en çok tanınan ve talep gören kişi olduğu kolayca söylenebilir. Yazdığı kitaplarda geçmiş yaşamlar, dünya dışı varlıklar, başka gezegenlerdeki yaşam, enerji şifası, Nostradamus ve İsa gibi tarihsel kişiler, uzaylılar tarafından kaçırılanlar gibi birbirinden farklı pek çok konuyu işledi. Her bir kitap, Dolores’in deyişiyle, “okurun zihini hamur gibi eğip bükmek” gibi bir etkiye sahip.

The Three Waves of Volunteers and The New Earth (Gönüllülerin Üç Dalgası ve Yeni Yeryüzü) adlı en son kitabında, danışanlarının seanslarından örneklerle yeryüzünün şimdilerde geçirmekte olduğu paradigma değişiminin “ardındaki şeyleri” ele alıyor. Dolores, seanslar sırasında danışanlarını hipnoz ile deneyimlenebilecek en derin translardan biri olan “süper bilinçli” beyin dalgası durumuna getirmekte. The Edge dergisi ile yaptığı söyleşide, Dolores bu tekniğin ayrıntılarını şöyle anlatıyor:

“Yıllar içinde kendi tekniğimi geliştirdim. Şu an bilinen diğer pek çok hipnoz tekniğine pek benzemiyor. Var olan en büyük kuvvet dediğim şeyle temasa geçebiliyoruz ve bu, bütün bilgilerin kaynağı. Çalıştığım her bir kişide buna ulaşmanın bir yolunu buldum ve binlerce kişiyle çalıştım.”

Dolores’in tekniğinin sonuçları, en hafif deyimle, afallatıcı. Yıllar içinde, danışanlarının seansları arasında bir bağıntı dikkatini çekmeye başlamış: bu dönemde bu gezegende bedenlenen ruhsal varlıkların yolculuklarını birbirine bağlayan bir bağıntı.